廣州公共交通資訊
中
港
臺
粵
EN
MORE
巴士
路綫
站點
巴士
路綫
站點
首頁
巴士站
鳳馨苑站
巴士站信息
鳳馨苑
途經路綫:
372
、
375
、
379
、
571A
、
增城23
、
增城24
、
增城26
、
增城26A
、
增城32
、
增城35
、
增城夜4
372
營辦商:
廣州巴士集團第四分公司
車費:
¥2
往 南灣總站
新塘盛世名門總站
06:30~21:00
1
新塘盛世名門總站
2
白江地鐵站
3
東方名都
4
鳳馨苑
5
鳳凰城
(
東門商業街
)
6
鳳凰苑南門
7
鳳凰城大道
(
拉幕廣場
)
8
鳳荔苑
9
合生湖山國際峰景
10
鳳盈苑南門
11
翡翠綠洲
12
鳳盈苑西門
13
暨華醫院
(
南安村
)
14
南安村
15
南崗滄頭
16
小逕村
17
康南路口
18
東興市場
19
東區路口
20
南崗
21
南崗化工廠
22
丹水坑
23
塘頭
24
開發大道立交東
25
夏園
26
南灣總站
375
營辦商:
廣州巴士集團第四分公司
車費:
¥2
往 鳳凰城(鳳馨苑)總站
下中路總站
07:00~21:00
往 下中路總站
鳳凰城(鳳馨苑)總站
07:00~21:00
1
下中路總站
2
香雪大道
(
下中路口
)
3
香雪大道圖書館北門
4
黃埔區圖書館
(
香雪館
)
5
蘿崗香雪牌坊
6
蘿坎村
7
華甫村
8
廣州海關車檢場
9
京廣協同創新中心
10
雲埔工業區
11
荷村
12
駿業路口
(
佳大時代公寓
)
13
開創大道中
(
南方物流
)
14
開創大道
(
連雲路口
)
15
鳳凰城大道
(
拉幕廣場
)
16
鳳凰苑南門
17
鳳凰城
(
東門商業街
)
18
鳳馨苑
19
鳳凰城
(
鳳馨苑
)
總站
1
鳳凰城
(
鳳馨苑
)
總站
2
鳳馨苑
3
鳳凰城
(
東門商業街
)
4
鳳凰苑南門
5
鳳凰城大道
(
拉幕廣場
)
6
開創大道
(
連雲路口
)
7
開創大道中
(
南方物流
)
8
駿業路口
(
佳大時代公寓
)
9
荷村
10
雲埔工業區
11
京廣協同創新中心
12
廣州海關車檢場
13
華甫村
14
蘿坎村
15
蘿崗香雪牌坊
16
黃埔區圖書館
(
香雪館
)
17
香雪大道圖書館北門
18
下中路總站
379
營辦商:
廣州巴士集團第四分公司
車費:
¥2
往 永和(常春藤)總站
新塘(四望崗公園)總站
06:30~21:30
1
新塘
(
四望崗公園
)
總站
2
錦繡新天地
3
新聚福
4
太陽城
5
新好景
6
白江地鐵站
7
東方名都
8
鳳馨苑
9
鳳凰城
(
東門商業街
)
10
鳳凰城四環島
11
鳳凰城五環島
12
崗豐大道
13
廣惠高速路口
14
崇和花園
15
海倫春天
16
永順大道
(
民兵路口
)
17
永順大道東
18
新業路
(
搖田河大街
)
19
布嶺路
(
新業路口
)
20
布嶺路
21
甘竹村口
22
甘竹村
23
來安四街
24
永和大道
(
斗塘路口
)
25
禾豐路
(
永和大道口
)
26
紅旗路
(
開元學校
)
27
永和
(
常春藤
)
總站
571A
營辦商:
廣州巴士集團第四分公司
車費:
分段收費,全程¥3
往 地鐵香雪站總站
新塘(四望崗公園)總站
06:10~22:00
往 新塘(四望崗公園)總站
地鐵香雪站總站
06:10~22:00
1
新塘
(
四望崗公園
)
總站
2
錦繡新天地
3
新聚福
4
太陽城
5
新好景
6
白江地鐵站
7
東方名都
8
鳳馨苑
9
華興綜合市場
10
長崗村委
11
長崗小學
12
崗豐村
13
廣惠高速路口
14
崇和花園
15
永和派出所
16
永和醫院路口
17
永和加油站
18
順龍廠
19
永順大道東
20
旺旺食品有限公司
21
橫逕廣場
22
永和開發區
23
新莊二路
24
新莊二路
(
新安路口
)
25
永和大道中
26
永和隧道南
27
玉岩路南
28
玉岩路中
29
啟學路
(
玉岩路路口
)
30
啟學路
31
蘿峰村口
32
蘿峰小學
33
荔紅路
(
蘿崗中醫院
)
34
荔紅中路
35
蘿崗香雪牌坊
36
地鐵香雪站總站
1
地鐵香雪站總站
2
蘿崗香雪牌坊
3
荔紅中路
4
荔紅路
(
蘿崗中醫院
)
5
蘿峰小學
6
蘿峰村口
7
啟學路
8
啟學路
(
玉岩路路口
)
9
玉岩路中
10
玉岩路南
11
開源大道
(
嶺南雅築
)
12
永和隧道南
13
永和大道中
14
新莊二路
(
新安路口
)
15
新莊二路
16
永和開發區
17
橫逕廣場
18
旺旺食品有限公司
19
永順大道東
20
順龍廠
21
永和加油站
22
永和醫院路口
23
永和派出所
24
崇和花園
25
廣惠高速路口
26
崗豐村
27
長崗小學
28
長崗村委
29
華興綜合市場
30
鳳馨苑
31
東方名都
32
白江地鐵站
33
新好景
34
太陽城
35
新聚福
36
錦繡新天地
37
新塘
(
四望崗公園
)
總站
增城23
營辦商:
粵運汽運
車費:
¥2
往 新塘公園
永和中學總站
07:00~18:35
往 永和中學總站
新塘公園
06:00~18:20
1
永和中學總站
2
下蔞元村
3
永和小學
4
永和中隊
5
永和派出所
6
崇和花園
7
廣惠高速路口
8
崗豐村
9
長崗小學
10
長崗村委
11
華興綜合市場
12
鳳馨苑
13
東方名都
14
白江地鐵站
15
新好景
16
港口大道中
17
群星花園
18
廣虎
19
新塘廣場
20
高地街
21
新塘公園
1
新塘公園
2
高地街
3
新塘廣場
4
廣虎
5
群星花園
6
港口大道中
7
新好景
8
白江地鐵站
9
東方名都
10
鳳馨苑
11
華興綜合市場
12
長崗村委
13
長崗小學
14
崗豐村
15
廣惠高速路口
16
崇和花園
17
永和派出所
18
永和中隊
19
永和小學
20
下蔞元村
21
永和中學總站
增城24
營辦商:
廣州巴士集團增城分公司
車費:
¥2
往 沙村地鐵站
荔湖城總站
08:45~20:00
往 荔湖城總站
沙村地鐵站
07:30~18:45
1
荔湖城總站
2
公安村
3
翟洞村
4
塔崗村
5
東凌工業園
6
鈞明歡樂世界
7
永和中學
8
永和中隊
9
永和派出所
10
崇和花園
11
廣惠高速路口
12
崗豐村
13
長崗小學
14
長崗村委
15
華興綜合市場
16
鳳馨苑
17
東方名都
18
豪進廣場
19
新康花園
20
悅順裝飾材料城
21
新塘三中
22
沙村地鐵站
1
沙村地鐵站
2
新塘三中
3
悅順裝飾材料城
4
新康花園
5
豪進廣場
6
東方名都
7
鳳馨苑
8
華興綜合市場
9
長崗村委
10
長崗小學
11
崗豐村
12
廣惠高速路口
13
崇和花園
14
永和派出所
15
永和中隊
16
永和中學
17
鈞明歡樂世界
18
東凌工業園
19
塔崗村
20
翟洞村
21
公安村
22
荔湖城總站
增城26
營辦商:
廣州巴士集團增城分公司
車費:
¥2
往 鳳凰城交通中心
大墩綜合市場
06:40~21:15
1
大墩綜合市場
2
大墩學校
3
大墩廣場
4
久裕商貿城
5
久裕村委
6
久裕牛仔街
7
牛仔谷
8
新塘牛仔城
9
新塘鎮政府
10
新塘公園
11
高地街
12
新塘廣場
13
廣虎
14
群星花園
15
港口大道中
16
新好景
17
白江地鐵站
18
東方名都
19
鳳馨苑
20
鳳凰城
(
東門商業街
)
21
鳳凰城交通中心
增城26A
營辦商:
廣州巴士集團增城分公司
車費:
¥2
往 鳳晴苑
大墩綜合市場
06:50~21:00
1
大墩綜合市場
2
大墩學校
3
大墩廣場
4
久裕商貿城
5
久裕村委
6
久裕牛仔街
7
牛仔谷
8
新塘牛仔城
9
新塘鎮政府
10
新塘公園
11
高地街
12
新塘廣場
13
廣虎
14
群星花園
15
港口大道中
16
新好景
17
白江地鐵站
18
東方名都
19
鳳馨苑
20
鳳凰城
(
東門商業街
)
21
鳳凰城四環島
22
鳳晴苑
增城32
營辦商:
粵運汽運
車費:
分段收費,全程¥3
往 新塘汽車客運總站
新塘汽車客運總站
06:00~23:00
往 新塘汽車客運總站
新塘汽車客運總站
06:00~22:00
1
新塘汽車客運總站
2
民營工業園
3
順欣花園
4
新塘供電所
5
荔新路口
(
新塘
)
6
新好景
7
白江地鐵站
8
東方名都
9
鳳馨苑
10
華興綜合市場
11
長崗村委
12
長崗小學
13
崗豐村
14
廣惠高速路口
15
崇和花園
16
永和派出所
17
永和中隊
18
永和中學
19
鈞明歡樂世界
20
創優路西
21
南山豐景花園
22
五羊本田
23
木棉冚村
24
時代廊橋
25
東布嶺
26
香山大道
27
珠江鋼琴
28
亨威公司
29
稅務所
30
開發區管委會
31
新塘汽車客運總站
1
新塘汽車客運總站
2
開發區管委會
3
稅務所
4
亨威公司
5
珠江鋼琴
6
香山大道
7
東布嶺
8
時代廊橋
9
木棉冚村
10
五羊本田
11
南山豐景花園
12
創優路西
13
鈞明歡樂世界
14
永和中學
15
永和中隊
16
永和派出所
17
崇和花園
18
廣惠高速路口
19
崗豐村
20
長崗小學
21
長崗村委
22
華興綜合市場
23
鳳馨苑
24
東方名都
25
白江地鐵站
26
新好景
27
荔新路口
(
新塘
)
28
新塘供電所
29
順欣花園
30
新塘汽車客運總站
增城35
營辦商:
廣州巴士集團增城分公司
車費:
分段收費,全程¥3
往 214站
中新車站
06:20~21:00
往 中新車站
214站
06:20~21:00
1
中新車站
2
中新地鐵站
3
農工商
4
九和村北
5
九和村
6
梅園村
7
葉嶺坳
8
葉嶺村北
9
葉嶺村
10
葉嶺村南
11
荔湖城
12
公安村
13
翟洞村
14
塔崗村
15
東凌工業園
16
鈞明歡樂世界
17
永和中學
18
永和中隊
19
永和派出所
20
崇和花園
21
廣惠高速路口
22
崗豐村
23
長崗小學
24
長崗村委
25
華興綜合市場
26
鳳馨苑
27
東方名都
28
白江地鐵站
29
新好景
30
港口大道中
31
群星花園
32
214
站
1
214
站
2
群星花園
3
港口大道中
4
新好景
5
白江地鐵站
6
東方名都
7
鳳馨苑
8
華興綜合市場
9
長崗村委
10
長崗小學
11
崗豐村
12
廣惠高速路口
13
崇和花園
14
永和派出所
15
永和中隊
16
永和中學
17
鈞明歡樂世界
18
東凌工業園
19
塔崗村
20
翟洞村
21
公安村
22
荔湖城
23
葉嶺村南
24
葉嶺村
25
葉嶺村北
26
葉嶺坳
27
梅園村
28
九和村
29
九和村北
30
農工商
31
中新地鐵站
32
中新車站
增城夜4
營辦商:
廣州巴士集團增城分公司
車費:
¥3
往 新塘站公交總站
中新車站
22:00、23:45
往 中新車站
新塘站公交總站
22:00、23:45
1
中新車站
2
中新地鐵站
3
農工商
4
九和村北
5
九和村
6
梅園村
7
葉嶺坳
8
葉嶺村北
9
葉嶺村
10
葉嶺村南
11
荔湖城
12
公安村
13
翟洞村
14
塔崗村
15
東凌工業園
16
鈞明歡樂世界
17
永和中學
18
永和中隊
19
永和派出所
20
崇和花園
21
廣惠高速路口
22
崗豐村
23
長崗小學
24
長崗村委
25
華興綜合市場
26
鳳馨苑
27
東方名都
28
白江地鐵站
29
新好景
30
新塘地鐵站
31
新塘站公交總站
1
新塘站公交總站
2
新塘地鐵站
3
新好景
4
白江地鐵站
5
東方名都
6
鳳馨苑
7
華興綜合市場
8
長崗村委
9
長崗小學
10
崗豐村
11
廣惠高速路口
12
崇和花園
13
永和派出所
14
永和中隊
15
永和中學
16
鈞明歡樂世界
17
東凌工業園
18
塔崗村
19
翟洞村
20
公安村
21
荔湖城
22
葉嶺村南
23
葉嶺村
24
葉嶺村北
25
葉嶺坳
26
梅園村
27
九和村
28
九和村北
29
農工商
30
中新地鐵站
31
中新車站
天氣資訊
多雲
23℃
廣州
而家
(
23:48
)
體感溫度 26℃
相對濕度 90%
空氣質素
良 63
PM2.5 39
東北風 1級
能見度 10km
稍後天氣
01:00
22℃
多雲
7%
02:00
22℃
多雲
7%
03:00
22℃
多雲
7%
04:00
22℃
多雲
7%
05:00
21℃
多雲
7%
近日天氣
今晚 週五
21~28℃
多雲
週五
03/29
22~30℃
雷陣雨
週六
03/30
22~29℃
雷陣雨 / 中到大雨
現時天氣資料來自和風天氣 現時空氣質素資料來自中國環境監測總站
QQ 群組
撳一下入 QQ 群組
(或搜尋群組號碼 247905224)
載入哽...
微信群組
撳一下攞 QR Code 入微信群組
追蹤我們
Email
Feedback
Weibo
Instagram
Facebook
Twitter
佢最近改過:Lam (
2021年01月25日 00:33
)
多得咁多幫手嘅人,我哋可以做得更好。