廣州公共交通資訊
中
港
臺
粵
EN
MORE
巴士
路綫
站點
巴士
路綫
站點
首頁
巴士站
泮塘總站
巴士站信息
泮塘總站
途經路綫:
2
、
8
、
66
、
250
、
270
、
夜37
、
夜121
轉乘地鐵
長壽路
1
|
06
可以轉搭
1號線
2
營辦商:
廣州巴士集團-一汽巴士
車費:
¥2
往 錦城花園(東風東)總站
泮塘總站
06:15~22:30
往 泮塘總站
錦城花園(東風東)總站
06:15~22:30
1
泮塘總站
2
泮塘
3
多寶路口
4
恩寧路
(
永慶坊
)
5
和平中
6
上九路
7
上九東
8
東升醫院
9
人民中路
10
人民北路
11
廣醫
12
中山紀念堂
(
市總工會
)
13
廣東大廈
14
正骨醫院
15
東風東路
(
陵園西路口
)
16
執信路
17
東風東路
(
廣東工大
)
18
東峻廣場
19
錦城花園
(
東風東
)
總站
1
錦城花園
(
東風東
)
總站
2
錦城花園
(
四五八醫院
)
3
東峻廣場
4
東風東路
(
廣東工大
)
5
腫瘤醫院
6
越秀橋
7
正骨醫院
8
東風中路
9
中山紀念堂
(
市總工會
)
10
廣醫
11
市少年宮
12
人民北路
13
西門口
(
人民北路
)
14
長壽西康王路口
15
地鐵長壽路站
16
寶華路口
17
逢源路
18
泮塘總站
8
營辦商:
廣州巴士集團-一汽巴士
車費:
¥2
往 逸景翠園總站
泮塘總站
06:00~22:00
往 泮塘總站
逸景翠園總站
06:00~22:00
1
泮塘總站
2
市三宮
3
華貴路口
4
龍津中路
5
龍津東路
6
東升醫院
7
上九東
8
一德西
9
一德中
10
一德東
11
海珠廣場
(
一德東
)
12
南華中
13
海珠橋底
14
草芳圍
15
大元帥府
16
石涌口
17
濱江東路
18
珠江泳場
19
中大北門西
20
中大北門
21
中信樂濤苑
22
下渡路口
23
鷺江
24
敦和
25
廣州大道南
(
疊景路口
)
26
逸景路東
27
逸景翠園總站
1
逸景翠園總站
2
華盛南路
3
逸景路
4
逸景路東
5
廣州大道南
(
疊景路口
)
6
敦和
7
鷺江
8
下渡路口
9
中信樂濤苑
10
中大北門
11
中大北門西
12
珠江泳場
13
濱江東路
14
石涌口
15
大元帥府
16
草芳圍
17
海珠橋腳
18
海珠廣場
19
惠福路
(
省醫門診部
)
20
海珠中路
21
大新西
22
上九東
23
東升醫院
24
龍津東路
25
龍津中路
26
華貴路口
27
泮塘
28
泮塘總站
66
營辦商:
廣州巴士集團-第二巴士
車費:
分段收費,全程¥3
往 泮塘總站
東平總站
06:00~22:30
往 東平總站
泮塘總站
06:00~22:30
1
東平總站
2
東平北路
(
橫崗村口
)
3
東平北路
4
東平市場
5
東平廣場
6
協和神學院
7
文盛莊路
8
黃草埔
9
東平南路
10
薈賢路北
11
集賢苑路口
12
集賢莊
13
新廳街
14
永泰新村口
15
元下田
16
陳田村
17
黃石東路口
18
廣外
(
白雲山西門
)
19
廣州體育館
20
盈翠華庭
21
柯子嶺
22
雕塑公園
23
老幹大學
24
下塘西路
25
童心南
(
廣東老年大學
)
26
小北花圈
27
倉邊路
28
文德路
29
北京路口
30
大南路
31
惠福路
(
省醫門診部
)
32
惠福西
33
龍津東路
34
龍津中路
35
華貴路口
36
泮塘
37
泮塘總站
1
泮塘總站
2
市三宮
3
華貴路口
4
龍津中路
5
龍津東路
6
東升醫院
7
上九東
8
大德路
9
省中醫院
10
解放南路口
11
大南路
12
文德路
13
倉邊路
14
小北花圈
15
童心南
(
廣東老年大學
)
16
下塘西路
17
老幹大學
18
雕塑公園
19
柯子嶺
20
盈翠華庭
21
廣州體育館
22
廣外
(
白雲山西門
)
23
黃石東路口
24
陳田村
25
元下田
26
永泰新村口
27
永泰廣場
28
廣從一路
(
薈賢路口
)
29
東平南路
30
黃草埔
31
文盛莊路
32
協和神學院
33
東平廣場
34
東平市場
35
東平北路
36
東平北路
(
橫崗村口
)
37
東平總站
250
營辦商:
廣州巴士集團第一分公司
車費:
¥2
往 石榴崗總站
泮塘總站
06:00~23:00
往 泮塘總站
石榴崗總站
06:00~23:00
1
泮塘總站
2
市三宮
3
泮塘
4
仁威廟
5
石路基
6
荔灣路口
7
陳家祠
8
中山七路
9
西門口
(
中山六路
)
10
中山六路
11
解放中路
12
解放南路
13
塹口
14
寶崗大道北
15
寶崗大道中
16
海珠區婦幼
17
江南新村
18
寶崗大道南
19
信和廣場
(
昌崗中路
)
20
廣醫二院
21
怡樂村
22
省榮軍醫院
(
榮校
)
23
中山大學
24
康樂村
25
鷺江
26
珠影
(
地鐵客村站
)
27
赤崗路口
28
赤崗路
29
捲菸一廠
30
大塘路口
31
聚德路
32
龍潭村
33
龍潭村牌坊
34
新滘中路
(
地鐵龍潭站
)
35
新滘東路中
36
石榴崗總站
1
石榴崗總站
2
新滘東立交
3
新滘東路東
4
赤沙牌坊
5
新滘東路中
6
新滘中路
(
地鐵龍潭站
)
7
龍潭村牌坊
8
聚德西路
9
聚德路
10
大塘路口
11
捲菸一廠
12
赤崗路
13
赤崗路口
14
珠影
(
地鐵客村站
)
15
鷺江
16
康樂村
17
中山大學
18
省榮軍醫院
(
榮校
)
19
怡樂村
20
廣醫二院
21
信和廣場
(
昌崗中路
)
22
寶崗大道南
23
西基東
24
江南新村
25
海珠區婦幼
26
寶崗大道中
27
寶崗大道北
28
市紅會醫院
29
解放南路
30
解放中路
31
中山六路
32
西門口
(
中山六路
)
33
中山七路
34
陳家祠
35
荔灣路口
36
石路基
37
中山八路
38
仁威廟
39
泮塘
40
泮塘總站
270
營辦商:
廣州巴士集團第一分公司
車費:
¥2
往 土華總站
泮塘總站
06:00~22:45
往 泮塘總站
土華總站
06:00~22:45
1
泮塘總站
2
市三宮
3
泮塘
4
多寶路口
5
多寶路
(
廣醫三院
)
6
黃沙大道
(
廣醫口腔醫院
)
7
黃沙碼頭
8
六二三路
9
同福西
10
同福中
11
寶崗大道北
12
寶崗大道中
13
海珠區婦幼
14
江南新村
15
江南新村
(
骨傷科醫院
)
16
江南西路
17
華海大廈
18
廣醫二院
19
怡樂村
20
省榮軍醫院
(
榮校
)
21
中山大學
22
康樂村
23
鷺江
24
珠影
(
地鐵客村站
)
25
赤崗路口
26
赤崗
(
江海大道
)
27
江海大道中
28
大塘
(
江海大道
)
29
龍潭村
30
龍潭村牌坊
31
新滘中路
(
地鐵龍潭站
)
32
華洲路
33
華洲路口
34
華洲路
(
華泰西街路口
)
35
華洲路中
36
土華村
37
土華路東
38
土華總站
1
土華總站
2
土華路東
3
土華村
4
華洲路中
5
華洲路
(
華泰西街路口
)
6
華洲路口
7
華洲路
8
新滘東路中
9
新滘中路
(
地鐵龍潭站
)
10
龍潭村牌坊
11
龍潭村
12
大塘
(
江海大道
)
13
江海大道中
14
赤崗
15
赤崗路口
16
珠影
(
地鐵客村站
)
17
鷺江
18
康樂村
19
中山大學
20
省榮軍醫院
(
榮校
)
21
怡樂村
22
廣醫二院
23
華海大廈
24
江南西路
25
江南新村
(
骨傷科醫院
)
26
江南新村
27
海珠區婦幼
28
寶崗大道中
29
寶崗大道北
30
海幢寺
31
大基頭
(
木偶藝術劇院
)
32
六二三路
33
市中醫院
34
黃沙後道
35
黃沙大道
(
廣醫口腔醫院
)
36
多寶路
(
粵劇藝術博物館
)
37
逢源路
38
泮塘總站
夜37
營辦商:
廣州巴士集團第一分公司
車費:
¥3
往 江海大道中總站
泮塘總站
23:00~01:00
往 泮塘總站
江海大道中總站
23:00~01:00
1
泮塘總站
2
市三宮
3
泮塘
4
多寶路口
5
多寶路
(
廣醫三院
)
6
黃沙大道
(
廣醫口腔醫院
)
7
黃沙碼頭
8
六二三路
9
同福西
10
同福中
11
寶崗大道北
12
寶崗大道中
13
海珠區婦幼
14
江南新村
15
江南新村
(
骨傷科醫院
)
16
江南西路
17
華海大廈
18
廣醫二院
19
怡樂村
20
省榮軍醫院
(
榮校
)
21
中山大學
22
康樂村
23
鷺江
24
珠影
(
地鐵客村站
)
25
赤崗路口
26
赤崗
(
江海大道
)
27
江海大道中總站
1
江海大道中總站
2
赤崗
3
赤崗路口
4
珠影
(
地鐵客村站
)
5
鷺江
6
康樂村
7
中山大學
8
省榮軍醫院
(
榮校
)
9
怡樂村
10
廣醫二院
11
華海大廈
12
江南西路
13
江南新村
(
骨傷科醫院
)
14
江南新村
15
海珠區婦幼
16
寶崗大道中
17
寶崗大道北
18
海幢寺
19
大基頭
(
木偶藝術劇院
)
20
六二三路
21
市中醫院
22
黃沙後道
23
黃沙大道
(
廣醫口腔醫院
)
24
多寶路
(
粵劇藝術博物館
)
25
逢源路
26
泮塘總站
夜121
營辦商:
廣州巴士集團-第二巴士
車費:
¥3
往 泮塘總站
地鐵白雲公園站
22:40~00:00
往 地鐵白雲公園站
泮塘總站
22:40~00:00
1
地鐵白雲公園站
2
雲城西路
(
雲城南四路口
)
3
雲城西路南
4
中醫學院
5
桂花崗
6
電視塔
7
小北花圈
8
倉邊路
9
文德路
10
北京路口
11
大南路
12
惠福路
(
省醫門診部
)
13
惠福西
14
龍津東路
15
龍津中路
16
華貴路口
17
泮塘
18
泮塘總站
1
泮塘總站
2
市三宮
3
華貴路口
4
龍津中路
5
龍津東路
6
東升醫院
7
上九東
8
大德路
9
省中醫院
10
解放南路口
11
大南路
12
文德路
13
倉邊路
14
小北花圈
15
電視塔
16
越秀公園北門
17
桂花崗
18
中醫學院
19
雲城南
20
雲城西路南
21
雲城西路
(
雲城南四路口
)
22
地鐵白雲公園站
天氣資訊
陰
26℃
廣州
而家
(
14:17
)
體感溫度 27℃
相對濕度 70%
空氣質素
優 18
PM2.5 10
西南風 3級
能見度 30km
稍後天氣
15:00
25℃
多雲
45%
16:00
25℃
多雲
45%
17:00
25℃
中雨
70%
18:00
25℃
中雨
58%
19:00
24℃
中雨
61%
近日天氣
今晚
22~26℃
大到暴雨
週五
04/26
22~26℃
大到暴雨 / 中雨
週六
04/27
22~27℃
中雨 / 大雨
現時天氣資料來自和風天氣 現時空氣質素資料來自中國環境監測總站
QQ 群組
撳一下入 QQ 群組
(或搜尋群組號碼 247905224)
載入哽...
微信群組
撳一下攞 QR Code 入微信群組
追蹤我們
Email
Feedback
Weibo
Instagram
Facebook
Twitter
佢最近改過:Lam (
2022年08月28日 10:43
)
多得咁多幫手嘅人,我哋可以做得更好。