廣州公共交通資訊
中
港
臺
粵
EN
MORE
巴士
路綫
站點
巴士
路綫
站點
首頁
巴士站
橋中中路南站
巴士站信息
橋中中路南
途經路綫:
25
、
261
、
416
、
555
、
783
、
832
、
994
、
夜95
轉乘地鐵
坦尾
5
|
02
6
|
05
可以轉搭
5號線
6號線
25
營辦商:
廣州巴士集團-一汽巴士
車費:
¥2
往 昌崗路總站
大坦沙(市1中)總站
06:00~22:30
往 大坦沙(市1中)總站
昌崗路總站
06:00~22:30
1
大坦沙
(
市1中
)
總站
2
育賢路口
(
廣醫一院大坦沙院區
)
3
橋中中路
4
橋中中路南
5
中山八路
6
仁威廟
7
泮塘
8
多寶路口
9
多寶路
(
廣醫三院
)
10
黃沙大道
(
廣醫口腔醫院
)
11
黃沙碼頭
12
六二三路
13
同福西
14
同福中
15
市紅會醫院
16
市二宮
17
江南大道中
18
南村
19
華海大廈
20
信和廣場
(
昌崗中路
)
21
昌崗路總站
1
昌崗路總站
2
信和廣場
(
昌崗中路
)
3
華海大廈
4
南村
5
江南大道中
6
南華中
7
塹口
8
海幢寺
9
大基頭
(
木偶藝術劇院
)
10
六二三路
11
市中醫院
12
黃沙後道
13
黃沙大道
(
廣醫口腔醫院
)
14
多寶路
(
粵劇藝術博物館
)
15
逢源路
16
泮塘
17
仁威廟
18
中山八路
19
橋中中路南
20
橋中中路
21
育賢路口
(
廣醫一院大坦沙院區
)
22
大坦沙
(
市1中
)
總站
261
營辦商:
珍寶巴士
車費:
分段收費,全程¥3
往 魚珠總站
大坦沙(市1中)總站
06:00~22:30
往 大坦沙(市1中)總站
魚珠總站
06:00~22:00
1
大坦沙
(
市1中
)
總站
2
育賢路口
(
廣醫一院大坦沙院區
)
3
橋中中路
4
橋中中路南
5
珠江橋腳
6
南岸路
7
西場立交
8
和平新村
9
東風西路
10
市少年宮
11
廣醫
12
中山紀念堂
(
市總工會
)
13
廣東大廈
14
東風中路
15
正骨醫院
16
東風東路
(
陵園西路口
)
17
執信路
18
東風東路
(
廣東工大
)
19
東峻廣場
20
錦城花園
(
四五八醫院
)
21
天河
22
冼村
23
石牌村
24
國防大廈
25
華僑醫院
(
潭村
)
26
員村山頂
27
員村
28
程界村
29
員村四橫路口
30
員村東
31
黃埔大道
(
羊城創意園
)
32
車陂南
33
明珠新村
34
東圃
35
東圃石溪村
36
石溪村口
37
匯彩路口
38
黃埔大道東
39
魚珠碼頭
40
魚珠總站
1
魚珠總站
2
黃埔大道東
3
匯彩路口
4
石溪村口
5
東圃石溪村
6
東圃
7
明珠新村
8
車陂南
9
黃埔大道
(
羊城創意園
)
10
員村東
11
員村四橫路口
12
程界村
13
員村山頂
14
華僑醫院
(
潭村
)
15
國防大廈
16
石牌村
17
冼村
18
人民日報廣東分社
19
天河
20
錦城花園
(
四五八醫院
)
21
東峻廣場
22
東風東路
(
廣東工大
)
23
腫瘤醫院
24
越秀橋
25
正骨醫院
26
東風中路
27
中山紀念堂
(
市總工會
)
28
廣醫
29
東風西路
30
和平新村
31
西場立交
32
南岸路
33
珠江橋腳
34
橋中中路南
35
橋中中路
36
育賢路口
(
廣醫一院大坦沙院區
)
37
大坦沙
(
市1中
)
總站
416
營辦商:
廣州巴士集團-一汽巴士
車費:
¥1
往 坦尾總站
坦尾總站
06:30~22:00
1
坦尾總站
2
橋中南路
3
柏悅灣
4
大坦沙污水處理廠
5
坦尾路
6
橋中中路南
7
橋中中路
8
橋中北路
9
河沙中路
10
東海北路口
11
東海北路中
12
廣東商貿職業學校
13
珠島花園公交場
14
珠島花園
15
橋中中路南
16
大坦沙污水處理廠
17
柏悅灣
18
橋中南路
19
坦尾總站
555
營辦商:
廣州巴士集團第二分公司
車費:
¥2
往 大坦沙(市1中)總站
白雲文化廣場總站
06:00~22:30
往 白雲文化廣場總站
大坦沙(市1中)總站
06:00~22:30
1
白雲文化廣場總站
2
新市雲霄樓
3
齊富路中
4
齊富路
5
黃石路口
6
機場路
(
黃石南收費站
)
7
新市墟
8
三元里大道口
9
三元里大道北
10
棠溪
11
三元里大道中
12
棠下
(
三元里大道
)
13
沙涌
14
北站
15
三元里
16
三元里大道
(
桂花崗
)
17
解放北路
(
南越王博物館
)
18
解放北路
(
應元路口
)
19
廣醫
20
東風西路
21
西華路尾
22
彩虹橋
23
荔灣路
24
荔灣路口
25
中山八路
26
橋中中路南
27
橋中中路
28
育賢路口
(
廣醫一院大坦沙院區
)
29
大坦沙
(
市1中
)
總站
1
大坦沙
(
市1中
)
總站
2
育賢路口
(
廣醫一院大坦沙院區
)
3
橋中中路
4
橋中中路南
5
中山八路
6
荔灣路口
7
荔灣路
8
彩虹橋
9
東風西路
10
市少年宮
11
廣醫
12
盤福路
13
越秀公園
14
三元里大道
(
桂花崗
)
15
三元里
16
北站
17
沙涌
18
棠下
(
三元里大道
)
19
三元里大道中
20
棠溪
21
三元里大道北
22
新市墟
23
齊富路中
24
齊富路東
25
雲城西路中
26
白雲文化廣場總站
783
營辦商:
廣州巴士集團電車分公司
車費:
¥2
往 茶滘路總站
茶滘路總站
06:30~21:30
1
茶滘路總站
2
茶滘路
3
芳村合興苑
4
花地大道北
(
花地灣
)
5
花地
6
山村路
7
石圍塘碼頭
8
山村路
9
山村
10
石圍塘
11
橋東小區
12
芳村大道西
13
橋中
14
坦尾路
15
海角紅樓
16
橋中中路南
17
橋中中路
18
育賢路口
(
廣醫一院大坦沙院區
)
19
沙面小學
(
大坦沙校區
)
20
長安社區
21
橋中中路
22
橋中中路南
23
橋中
24
芳村大道西
25
橋東小區
26
石圍塘
27
山村
28
花地
29
花地大道北
(
花地灣
)
30
芳村合興苑
31
茶滘路
32
茶滘路總站
832
營辦商:
白馬巴士
車費:
分段收費,全程¥3
往 大坦沙充電站總站
白雲山製藥廠總站
06:00~22:00
往 白雲山製藥廠總站
大坦沙充電站總站
06:00~22:00
1
白雲山製藥廠總站
2
同和
3
白雲山製藥廠
4
省旅遊學校
5
白雲山製藥廠
(
後山宿舍
)
6
頤和山莊
7
永泰新村
8
永泰路口
9
元下田
10
陳田村
11
黃石東路口
12
黃石東路
(
雲城西路口
)
13
江夏
(
黃石東路中
)
14
祥景花園
15
黃石路
16
黃石路口
17
機場路
(
黃石南收費站
)
18
新市墟
19
三元里大道北
20
棠溪
21
德康路
22
同德圍
23
澤德花苑
24
橫滘
25
上步村
(
地鐵上步站
)
26
同德鄉
(
地鐵同德站
)
27
鵝掌坦
28
西灣和苑
29
西灣路
(
唐寧花園
)
30
黑山
31
西灣路
32
富力環市西苑
(
西村
)
33
西場立交
34
南岸路
35
珠江橋腳
36
橋中中路南
37
大坦沙充電站總站
1
大坦沙充電站總站
2
橋中中路南
3
珠江橋腳
4
南岸路
5
西場立交
6
富力環市西苑
(
西村
)
7
西灣路
8
黑山
9
西灣路
(
唐寧花園
)
10
西灣和苑
11
鵝掌坦
12
同德鄉
(
地鐵同德站
)
13
上步村
(
地鐵上步站
)
14
橫滘
15
澤德花苑
16
同德圍
17
德康路
18
棠溪
19
三元里大道北
20
新市墟
21
機場路
(
黃石南收費站
)
22
黃石路口
23
黃石路
24
祥景花園
25
江夏
(
黃石東路中
)
26
黃石東路
(
雲城西路口
)
27
黃石東路口
28
陳田村
29
元下田
30
永泰路口
31
永泰新村
32
頤和山莊
33
白雲山製藥廠
(
後山宿舍
)
34
省旅遊學校
35
白雲山製藥廠
36
同和
37
白雲山製藥廠總站
994
營辦商:
廣州巴士集團-一汽巴士
車費:
¥1
往 橋中總站
橋中總站
06:30~22:00
1
橋中總站
2
坦尾西路
3
坦尾牌坊
4
橋中
5
坦尾路
6
海角紅樓
7
橋中中路南
8
橋中中路
9
橋中北路
10
河沙中路
11
東海北路口
12
東海北路中
13
廣東商貿職業學校
14
橋中中路
15
橋中中路南
16
橋中總站
夜95
營辦商:
白馬巴士
車費:
¥4
往 大坦沙(市1中)總站
南方醫院總站
22:20~00:20
往 南方醫院總站
大坦沙(市1中)總站
22:20~00:20
1
南方醫院總站
2
東坑
3
同和
4
白雲山製藥廠
5
省旅遊學校
6
白雲山製藥廠
(
後山宿舍
)
7
頤和山莊
8
永泰新村
9
永泰路口
10
元下田
11
陳田村
12
黃石東路口
13
黃石東
(
廣外
)
14
黃石東路
(
雲城西路口
)
15
江夏
(
黃石東路中
)
16
祥景花園
17
黃石路
18
黃石路口
19
機場路
(
黃石南收費站
)
20
新市墟
21
新市
22
機場路崗貝路口
(
省二醫民航院區
)
23
白雲區政務中心
24
瑤臺
25
王聖堂
26
省婦幼
27
克山
28
富力環市西苑
(
西村
)
29
和平新村
30
彩虹橋
31
荔灣路
32
荔灣路口
33
石路基
34
中山八路
35
橋中中路南
36
育賢路口
(
廣醫一院大坦沙院區
)
37
大坦沙
(
市1中
)
總站
1
大坦沙
(
市1中
)
總站
2
育賢路口
(
廣醫一院大坦沙院區
)
3
橋中中路南
4
中山八路
5
石路基
6
荔灣路口
7
荔灣路
8
彩虹橋
9
東風西路
10
和平新村
11
富力環市西苑
(
西村
)
12
克山
13
省婦幼
14
王聖堂
15
瑤臺
16
白雲區政務中心
17
機場路崗貝路口
(
省二醫民航院區
)
18
新市
19
新市墟
20
機場路
(
黃石南收費站
)
21
黃石路口
22
黃石路
23
祥景花園
24
江夏
(
黃石東路中
)
25
黃石東路
(
雲城西路口
)
26
黃石東路口
27
陳田村
28
元下田
29
永泰路口
30
永泰新村
31
頤和山莊
32
白雲山製藥廠
(
後山宿舍
)
33
省旅遊學校
34
白雲山製藥廠
35
同和
36
東坑
37
南方醫院
38
南方醫院總站
相關站點
橋中總站
途經路綫:
19
994
夜44
橋中
途經路綫:
19
34
52
61
123
124
132
193
205
207
233
260
286
783
839
994
夜11
夜27
夜33
夜44
夜58
夜99
夜127
雙橋公園
途經路綫:
128
坦尾路
途經路綫:
128
256
416
783
994
夜31
大坦沙污水處理廠
途經路綫:
204
209
416
天氣資訊
暴雨
24℃
廣州
而家
(
06:16
)
體感溫度 27℃
相對濕度 88%
空氣質素
優 22
PM2.5 10
西南風 2級
能見度 30km
稍後天氣
07:00
23℃
暴雨
55%
08:00
23℃
多雲
45%
09:00
23℃
中雨
58%
10:00
23℃
中雨
70%
11:00
23℃
中雨
70%
近日天氣
今晚
21~26℃
大雨
週六
04/27
22~26℃
大雨 / 中雨
週日
04/28
23~26℃
大雨 / 雷陣雨
現時天氣資料來自和風天氣 現時空氣質素資料來自中國環境監測總站
QQ 群組
撳一下入 QQ 群組
(或搜尋群組號碼 247905224)
載入哽...
微信群組
撳一下攞 QR Code 入微信群組
追蹤我們
Email
Feedback
Weibo
Instagram
Facebook
Twitter
佢最近改過:Lam (
2023年05月30日 08:48
)
多得咁多幫手嘅人,我哋可以做得更好。