廣州公共交通資訊
中
港
臺
粵
EN
MORE
巴士
路綫
站點
巴士
路綫
站點
首頁
巴士站
逸景翠園總站
巴士站信息
逸景翠園總站
途經路綫:
8
、
87
、
182
、
823
、
882快
8
營辦商:
廣州巴士集團-一汽巴士
車費:
¥2
往 逸景翠園總站
泮塘總站
06:00~22:00
往 泮塘總站
逸景翠園總站
06:00~22:00
1
泮塘總站
2
市三宮
3
華貴路口
4
龍津中路
5
龍津東路
6
東升醫院
7
上九東
8
一德西
9
一德中
10
一德東
11
海珠廣場
(
一德東
)
12
南華中
13
海珠橋底
14
草芳圍
15
大元帥府
16
石涌口
17
濱江東路
18
珠江泳場
19
中大北門西
20
中大北門
21
中信樂濤苑
22
下渡路口
23
鷺江
24
敦和
25
廣州大道南
(
疊景路口
)
26
逸景路東
27
逸景翠園總站
1
逸景翠園總站
2
華盛南路
3
逸景路
4
逸景路東
5
廣州大道南
(
疊景路口
)
6
敦和
7
鷺江
8
下渡路口
9
中信樂濤苑
10
中大北門
11
中大北門西
12
珠江泳場
13
濱江東路
14
石涌口
15
大元帥府
16
草芳圍
17
海珠橋腳
18
海珠廣場
19
惠福路
(
省醫門診部
)
20
海珠中路
21
大新西
22
上九東
23
東升醫院
24
龍津東路
25
龍津中路
26
華貴路口
27
泮塘
28
泮塘總站
87
營辦商:
廣州巴士集團第一分公司
車費:
¥2
往 逸景翠園總站
廣鋼新城(荔勤南路)總站
06:00~23:00
往 廣鋼新城(荔勤南路)總站
逸景翠園總站
06:00~23:00
1
廣鋼新城
(
荔勤南路
)
總站
2
荔勤北路
(
崇文四路口
)
3
鶴洞路西
4
白鶴洞
5
廣州市培英中學
6
珠江醫院
7
紙廠
(
地鐵燕崗站
)
8
保利花園
(
南石頭
)
9
石溪
10
新滘西路口
11
金碧花園
12
嘉鴻花園
13
南洲名苑
(
瑞寶花園
)
14
海珠客運站
15
洛溪橋腳
16
上涌南
17
上涌
18
廣州大道南
(
疊景路口
)
19
敦和
20
疊景路口
21
疊景路
22
華盛南路
23
逸景翠園總站
1
逸景翠園總站
2
華盛南路
3
疊景路
4
疊景路口
5
上涌
6
上涌南
7
洛溪橋腳
8
海珠客運站
9
南洲名苑
(
瑞寶花園
)
10
金碧花園
11
新滘西路口
12
石溪
13
保利花園
(
南石頭
)
14
紙廠
(
地鐵燕崗站
)
15
珠江醫院
16
廣州市培英中學
17
白鶴洞
18
荔勤北路
(
崇文四路口
)
19
崇文四路
20
荔勤南路
(
崇文四路口
)
21
廣鋼新城
(
荔勤南路
)
總站
182
營辦商:
廣州巴士集團第二分公司
車費:
¥2
往 逸景翠園總站
雲苑新村總站
06:15~22:30
往 雲苑新村總站
逸景翠園總站
06:15~22:30
1
雲苑新村總站
2
松柏東街北
3
松柏東街
4
交電新村
5
中醫學院
6
桂花崗
7
越秀公園
8
迎賓館
9
中山五路
10
文德路
11
萬福路
12
萬福東
13
越秀南路
14
大元帥府
15
石涌口
16
濱江東路
17
珠江泳場
18
中大北門西
19
中大北門
20
中信樂濤苑
21
下渡路口
22
鷺江
23
敦和
24
廣州大道南
(
疊景路口
)
25
逸景路東
26
逸景翠園總站
1
逸景翠園總站
2
華盛南路
3
逸景路
4
逸景路東
5
廣州大道南
(
疊景路口
)
6
敦和
7
鷺江
8
下渡路口
9
中信樂濤苑
10
中大北門
11
中大北門西
12
珠江泳場
13
濱江東路
14
石涌口
15
江灣橋南
16
江灣橋腳
17
越秀南路
18
萬福東
19
萬福路
20
文德路
21
中山五路
22
迎賓館
23
越秀公園
24
中醫學院
25
興泰路
26
松柏東街北
27
雲苑新村總站
823
營辦商:
新穗巴士
車費:
分段收費,全程¥3
往 逸景翠園總站
棠溪車場(粵溪北路)總站
06:00~22:30
往 棠溪車場(粵溪北路)總站
逸景翠園總站
06:00~22:30
1
棠溪車場
(
粵溪北路
)
總站
2
唐寧花園
3
西灣路
(
唐寧花園
)
4
黑山
5
西灣路
6
克山
7
環市西路
(
廣園西路口
)
8
站前路
9
西站
10
流花路
11
流花公園
12
人民北路
13
西門口
(
人民北路
)
14
東升醫院
15
上九東
16
大新路口
17
一德西
18
一德中
19
一德東
20
海珠廣場
(
一德東
)
21
江南大道北
22
地鐵市二宮站
23
基立村
24
前進路
25
雲桂村
26
怡樂村
27
省榮軍醫院
(
榮校
)
28
中山大學
29
康樂村
30
鷺江
31
敦和
32
廣州大道南
(
疊景路口
)
33
逸景路東
34
逸景翠園總站
1
逸景翠園總站
2
華盛南路
3
逸景路東
4
廣州大道南
(
疊景路口
)
5
敦和
6
鷺江
7
康樂村
8
中山大學
9
省榮軍醫院
(
榮校
)
10
怡樂村
11
雲桂村
12
基立村
13
江南大道中
14
地鐵市二宮站
15
江南大道北
16
海珠廣場
17
解放南路
18
大新路
19
大新西
20
上九東
21
東升醫院
22
西門口
(
人民北路
)
23
人民北路
24
廣醫
25
流花公園
26
人民北路
(
站南路口
)
27
克山
28
西灣路
29
黑山
30
西灣路
(
唐寧花園
)
31
唐寧花園
32
棠溪車場
(
粵溪北路
)
總站
882快
營辦商:
廣州巴士集團-第二巴士
車費:
¥2
往 逸景翠園總站
廣州大道北(南湖山莊)總站
06:00~22:00
往 廣州大道北(南湖山莊)總站
逸景翠園總站
06:00~22:00
1
廣州大道北
(
南湖山莊
)
總站
2
南湖半山
3
老莊
4
南湖半山
5
同和
6
南方醫院
7
梅花園
8
白雲區醫院
9
廣州大道中
10
南方報社
11
廣州大橋北
(
五羊邨
)
12
敦和
13
華盛南路
14
逸景翠園總站
1
逸景翠園總站
2
敦和
3
廣州大橋北
(
五羊邨
)
4
南方報社
5
廣州大道中
6
白雲區醫院
7
梅花園
8
南方醫院
9
同和
10
廣州大道北
(
南湖山莊
)
總站
天氣資訊
陰
29℃
廣州
而家
(
15:00
)
體感溫度 29℃
相對濕度 46%
空氣質素
良 56
PM2.5 35
南風 1級
能見度 15km
稍後天氣
16:00
28℃
多雲
20%
17:00
28℃
雷陣雨
70%
18:00
27℃
雷陣雨
70%
19:00
25℃
雷陣雨
66%
20:00
24℃
雷陣雨
66%
近日天氣
今晚
21~29℃
陣雨
週六
03/30
21~29℃
雷陣雨 / 中到大雨
週日
03/31
22~26℃
中到大雨 / 雷陣雨
現時天氣資料來自和風天氣 現時空氣質素資料來自中國環境監測總站
QQ 群組
撳一下入 QQ 群組
(或搜尋群組號碼 247905224)
載入哽...
微信群組
撳一下攞 QR Code 入微信群組
追蹤我們
Email
Feedback
Weibo
Instagram
Facebook
Twitter
佢最近改過:Lam (
2019年09月05日 01:25
)
多得咁多幫手嘅人,我哋可以做得更好。