廣州公共交通資訊
中
港
臺
粵
EN
MORE
巴士
路綫
站點
巴士
路綫
站點
首頁
巴士站
花地灣地鐵站站
巴士站信息
花地灣地鐵站
途經路綫:
487
、
565
、
782
、
夜103
轉乘地鐵
花地灣
1
|
03
可以轉搭
1號線
改動通知
(得簡化字)
更多
782
受龍溪中路道路工程影響,取消停靠江北路口站
2023年07月08日起
487
營辦商:
廣州巴士集團-一汽巴士
車費:
¥1
往 白鶴沙總站
鳳凰崗總站
06:30~23:00
1
鳳凰崗總站
2
金沙路
3
鳳凰新村
(
寶業路口
)
4
沙園
5
鳳凰新村
(
寶業路口
)
6
梅園西
(
地鐵鳳凰新村站
)
7
接龍里
8
花蕾路
9
花地大道
10
花地灣地鐵站
11
翠竹苑
12
康乃馨花園
13
坑口地鐵站
(
芳村客運站
)
14
芳村花園
15
東漖教師新村
16
白鶴沙路
17
白鶴沙總站
565
營辦商:
廣州巴士集團第一分公司
車費:
¥2
往 瑞寶鄉總站
穗鹽路(雍景豪園)總站
06:15~22:15
1
穗鹽路
(
雍景豪園
)
總站
2
迎海國際茶都
3
景裕嘉園
4
穗鹽路
5
茶滘路
6
芳村合興苑
7
花地大道
8
花地灣地鐵站
9
翠竹苑
10
芳村客運站
11
龍溪立交南
(
坑口牌坊
)
12
花地大道中
13
西塱
14
鶴洞路西
15
白鶴洞
16
廣州市培英中學
17
橡膠新村
18
信和廣場
(
昌崗中路
)
19
禮崗
(
省口腔醫院
)
20
江南大道南
21
江泰路
22
瑞寶鄉總站
782
營辦商:
廣州巴士集團電車分公司
車費:
¥1
往 江北路總站
芳村碼頭(信義路)總站
06:30~22:00
1
芳村碼頭
(
信義路
)
總站
2
接龍里
3
花蕾路
4
花地大道
5
花地灣地鐵站
6
翠竹苑
7
浣花路
8
東漖街
9
東漖懷寧坊
10
芳村花園北門
11
步漖村
12
增南路口
13
增滘村
14
安南大街
15
江北路總站
夜103
營辦商:
廣州巴士集團第一分公司
車費:
¥3
往 地鐵江泰路站總站
穗鹽路(雍景豪園)總站
22:30~00:00
1
穗鹽路
(
雍景豪園
)
總站
2
迎海國際茶都
3
景裕嘉園
4
穗鹽路
5
茶滘路
6
芳村合興苑
7
花地大道
8
花地灣地鐵站
9
翠竹苑
10
芳村客運站
11
龍溪立交南
(
坑口牌坊
)
12
花地大道中
13
西塱
14
鶴洞路西
15
白鶴洞
16
廣州市培英中學
17
橡膠新村
18
信和廣場
(
昌崗中路
)
19
禮崗
(
省口腔醫院
)
20
地鐵江泰路站總站
天氣資訊
晴
24℃
廣州
而家
(
01:16
)
體感溫度 27℃
相對濕度 91%
空氣質素
優 33
PM2.5 17
東風 1級
能見度 29km
稍後天氣
02:00
22℃
晴
16%
03:00
23℃
多雲
16%
04:00
23℃
小雨
70%
05:00
23℃
小雨
70%
06:00
23℃
暴雨
70%
近日天氣
今晚
22~27℃
中雨
週六
04/27
22~27℃
中雨 / 大雨
週日
04/28
23~26℃
大雨 / 雷陣雨
現時天氣資料來自和風天氣 現時空氣質素資料來自中國環境監測總站
QQ 群組
撳一下入 QQ 群組
(或搜尋群組號碼 247905224)
載入哽...
微信群組
撳一下攞 QR Code 入微信群組
追蹤我們
Email
Feedback
Weibo
Instagram
Facebook
Twitter
佢最近改過:Lam (
2021年07月12日 07:03
)
多得咁多幫手嘅人,我哋可以做得更好。