搭公共交通、
入公共場所,
要戴口罩。

爲咗防止新型冠狀病毒感染嘅肺炎疫情傳播擴散,廣東省新型冠狀病毒感染的肺炎疫情防控指揮部辦公室決定,由2020年01月26日通告發出來開始,喺廣東省公共場所搞戴口罩嘅控制措施,幾時唔搞會發通告講。(粵防疫指辦通〔2020〕1號、2號)


提提你:乘搭廣州市地鐵、巴士、有軌電車、水巴(渡輪)、的士、公路客運等公共交通工具,同埋入商場(店)、書店、博物館、酒店、飯館、咖啡室、候診室、候車(機、船)室等人群聚集嘅公共场所,要戴上口罩。

如果身體唔舒服就要及時去正規醫院睇醫生,如實噉同醫生講自己14日內嘅外遊記錄。如果有嘢想問,可以打廣州衛生熱綫12320諮詢。

BackForwardRefresh
fromCache: false
multi-language
We're also available in EnglishEnglish繼續用粵語廣州話顯示
巴士綫信息

夜5

運營公司:廣州公交集團-廣州市一汽巴士有限公司
票價:¥3
購票方式
頭尾班車:
天平架總站22:10~01:00 05:00~05:40
黃沙總站22:10~01:00 05:00~05:30

服務指引:

請注意呢路巴士嘅營運時間分成兩段,中間唔提供服務。

00:30前 不大於20分鐘一班;00:30後 天平架總站發班時間00:30、01:00、05:00、05:20、05:40,黃沙總站發班時間為00:30、01:00、04:30、05:00、05:30

...全文
上行
下行

天氣資訊

廣州而家(00:40)
26℃
體感溫度 30℃
相對濕度 97%
空氣
PM2.5 8
東風 1級
能見度 5km
紫外綫強度 最弱
稍後天氣
01:00
25℃
小雨
25%
04:00
25℃
中雨
20%
07:00
25℃
大雨
68%
10:00
26℃
小雨
65%
13:00
26℃
中雨
68%
近日天氣
今晚
25~32℃
暴雨
55%
週三 08/05
25~28℃
暴雨 / 大雨
77%
週四 08/06
25~29℃
陣雨 / 多雲
67%
佢最近改過:KOP-SEE ( 7 個月前)
多得咁多幫手嘅人,我哋可以做得更好。