廣州公共交通資訊
中
港
臺
粵
EN
MORE
巴士
路綫
站點
巴士
路綫
站點
首頁
巴士站
臨江大道中站
巴士站信息
臨江大道中
途經路綫:
44
、
138
、
293
、
499
、
886
44
營辦商:
廣州巴士集團-一汽巴士
車費:
¥2
往 珠江醫院總站
車陂總站
06:15~22:00
往 車陂總站
珠江醫院總站
06:15~22:00
1
車陂總站
2
黃埔大道
(
羊城創意園
)
3
員村東
4
員村四橫路口
5
程界村
6
員村二橫路
7
員村生活區
(
中山六院
)
8
程界西
(
地鐵員村站
)
9
員村二橫路南
10
臨江大道
(
員村二橫路口
)
11
臨江大道
(
員村南街口
)
12
獵德污水處理廠
13
臨江大道東
14
獵德碼頭
15
臨江大道中
16
華穗路
17
花城大道
18
五羊邨
19
長城大廈
20
達道路
21
農林東
22
東山口
(
東華北路
)
23
東湖新村
24
海印橋南
25
雲桂村
26
基立村
27
南村
28
華海大廈
29
信和廣場
(
昌崗中路
)
30
昌崗路口
31
珠江醫院總站
1
珠江醫院總站
2
昌崗路口
3
信和廣場
(
昌崗中路
)
4
華海大廈
5
南村
6
前進路
7
雲桂村
8
海印橋南
9
東湖路
10
東華南路
11
東山口
(
東華北路
)
12
農林東
13
達道路
14
珠江賓館
15
五羊邨
16
花城大道
17
華穗路
18
臨江大道中
19
獵德碼頭
20
臨江大道東
21
獵德污水處理廠
22
臨江大道
(
員村南街口
)
23
員村二橫路南
24
程界西
(
地鐵員村站
)
25
員村生活區
(
中山六院
)
26
員村二橫路
27
員村
28
程界村
29
員村四橫路口
30
員村東
31
黃埔大道
(
羊城創意園
)
32
車陂總站
138
營辦商:
廣州巴士集團-一汽巴士
車費:
¥2
往 五羊邨總站
東莞莊總站
06:30~22:30
往 東莞莊總站
五羊邨總站
06:30~22:30
1
東莞莊總站
2
電子五所社區
3
東莞莊一橫路口
4
天壽路
5
天河東路
6
天河南
7
興盛路口
8
石牌村
9
紅線女中心
10
馬場路中
11
馬場路南
(
南國花園
)
12
臨江大道東
13
獵德碼頭
14
臨江大道中
15
華穗路
16
花城大道
17
五羊邨總站
1
五羊邨總站
2
花城大道
3
華穗路
4
臨江大道中
5
獵德碼頭
6
臨江大道東
7
馬場路南
(
南國花園
)
8
馬場路中
9
紅線女中心
10
國防大廈
11
天河南
12
天河東路
13
天壽路
14
東莞莊一橫路口
15
電子五所社區
16
東莞莊總站
293
營辦商:
新穗巴士
車費:
¥2
往 廣衛路總站
華景新城總站
06:20~22:00
往 華景新城總站
廣衛路總站
06:20~22:30
1
華景新城總站
2
楓葉路
3
楓葉路口
4
天河公園
5
天府路
(
地鐵天河公園站
)
6
員村二橫路
7
員村生活區
(
中山六院
)
8
程界西
(
地鐵員村站
)
9
員村二橫路南
10
臨江大道
(
員村二橫路口
)
11
臨江大道
(
員村南街口
)
12
獵德污水處理廠
13
臨江大道東
14
獵德碼頭
15
臨江大道中
16
冼村路南
17
冼村路中
18
冼村路北
(
地鐵冼村站
)
19
人民日報廣東分社
20
天河
21
錦城花園
(
四五八醫院
)
22
東峻廣場
23
東風東路
(
廣東工大
)
24
執信路
25
先烈南路
26
先烈南路口
27
越秀橋
28
正骨醫院
29
中山紀念堂
(
連新路
)
30
盤福路
31
吉祥路
32
廣衛路總站
1
廣衛路總站
2
廣東大廈
3
正骨醫院
4
東風東路
(
陵園西路口
)
5
先烈南路口
6
執信路
7
東風東路
(
廣東工大
)
8
東峻廣場
9
錦城花園
(
四五八醫院
)
10
天河
11
冼村路北
(
地鐵冼村站
)
12
冼村路中
13
冼村路南
14
海心沙公園
15
臨江大道中
16
獵德碼頭
17
臨江大道東
18
獵德污水處理廠
19
臨江大道
(
員村南街口
)
20
員村二橫路南
21
程界西
(
地鐵員村站
)
22
員村生活區
(
中山六院
)
23
員村二橫路
24
天府路
(
地鐵天河公園站
)
25
天河公園
26
楓葉路口
27
楓葉路
28
華景新城總站
499
營辦商:
廣州巴士集團-一汽巴士
車費:
¥2
往 華成路(高德置地廣場)總站
華成路(高德置地廣場)總站
07:00~21:00
1
華成路
(
高德置地廣場
)
總站
2
珠江西路南
3
廣州國際金融中心
4
市政務服務中心
5
獵德
6
獵德東
7
海心沙公園
8
臨江大道中
9
獵德碼頭
10
臨江大道東
11
馬場路南
(
南國花園
)
12
花城大道
(
地鐵潭村站
)
13
駿逸苑
14
跑馬地花園
15
平雲路北
16
平雲路中
17
花城大道
(
平雲路口
)
18
花城大道
(
地鐵潭村站
)
19
馬場路中
20
珠江公園北門
21
金穗路
22
珠江西路中
23
華成路
(
高德置地廣場
)
總站
886
營辦商:
廣州巴士集團-第二巴士
車費:
分段收費,全程¥3
往 興民路(天匯廣場)總站
南悅花苑總站
06:00~22:30
往 南悅花苑總站
興民路(天匯廣場)總站
06:00~22:30
1
南悅花苑總站
2
聯和
3
黃石路口
4
機場路
(
黃石南收費站
)
5
新市墟
6
機場路崗貝路口
(
省二醫民航院區
)
7
白雲區政務中心
8
機場立交北
9
中醫學院
10
桂花崗
11
電視塔
12
花園酒店
13
廣東工大
(
地鐵區莊站
)
14
動物園南門
15
天河立交
16
天河
17
冼村路北
(
地鐵冼村站
)
18
冼村路中
19
冼村路南
20
海心沙公園
21
臨江大道中
22
獵德碼頭
23
臨江大道東
24
馬場路南
(
南國花園
)
25
花城大道東
26
珠江公園南門
27
興民路
(
天匯廣場
)
總站
1
興民路
(
天匯廣場
)
總站
2
獵德東
3
珠江公園南門
4
花城大道東
5
馬場路南
(
南國花園
)
6
臨江大道東
7
獵德碼頭
8
臨江大道中
9
冼村路南
10
冼村路中
11
冼村路北
(
地鐵冼村站
)
12
冼村
13
人民日報廣東分社
14
天河
15
天河立交
16
動物園南門
17
廣東工大
(
地鐵區莊站
)
18
白雲賓館
19
廣東電視台
20
電視塔
21
越秀公園北門
22
中醫學院
23
雲城南
24
白雲區政務中心
25
機場路崗貝路口
(
省二醫民航院區
)
26
新市墟
27
機場路
(
黃石南收費站
)
28
黃石路口
29
聯和
30
鶴邊
31
鶴南
(
兵房街
)
32
南悅花苑
33
南悅花苑總站
天氣資訊
多雲
25℃
廣州
而家
(
09:48
)
體感溫度 26℃
相對濕度 67%
空氣質素
優 43
PM2.5 23
東北風 2級
能見度 19km
稍後天氣
11:00
26℃
多雲
45%
12:00
27℃
小雨
70%
13:00
28℃
小雨
70%
14:00
29℃
小雨
70%
15:00
29℃
小雨
70%
近日天氣
今晚
22~29℃
小雨
週六
03/30
24~29℃
中雨 / 大雨
週日
03/31
24~28℃
大雨
現時天氣資料來自和風天氣 現時空氣質素資料來自中國環境監測總站
QQ 群組
撳一下入 QQ 群組
(或搜尋群組號碼 247905224)
載入哽...
微信群組
撳一下攞 QR Code 入微信群組
追蹤我們
Email
Feedback
Weibo
Instagram
Facebook
Twitter
佢最近改過:Lam (
2021年03月31日 09:41
)
多得咁多幫手嘅人,我哋可以做得更好。